خانه / اخبار همایش / اولین جلسه اساتید شعبه شیراز برگزار شد

اولین جلسه اساتید شعبه شیراز برگزار شد

اولین جلسه جمعی از اساتید علوم عقلی مجمع عالی حکمت اسلامی شعبه شیراز برگزار شد.
در این جلسه که آیت الله دکتر احمد بهشتی مدیر شعبه شیراز ، حجت الاسلام والمسلمین  معلمی دبیر مجمع عالی حکمت اسلامی ، حجت الاسلام والمسلمین رضانژاد عضو هیئت مدیره و محمد باقر خراسانی مدیر اجرایی حضور داشتند، ابتدا دکتر احمد بهشتی با اظهار خرسندی از شروع بکار مجمع عالی حکمت اسلامی شعبه شیراز و حضور اساتید و فرهیختگان حوزه و دانشگاه ، با اشاره به پیشینه حکمی شیراز ، شیراز را پایگاه حکمت و فلسفه دانستند و گفتند: در شرایط و در دنیای امروز همه ما به علوم عقلی نیاز داریم و امروز راهی جز توجه به علوم عقلی نداریم و در پرتو علوم عقلی دین را بهتر می توان معرفی کرد.
ایشان ضمن امیدواری برای فعالیت بیشتر شعبه شیراز ، خواستار همکاری بیشتر اساتید با مجمع عالی حکمت اسلامی شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن معلمی دبیر مجمع عالی حکمت اسلامی هم در این جلسه با اشاره به پیشینه شکل گیری مجمع عالی به اهداف و برنامه های آن پرداخت و مجمع عالی حکمت اسلامی را باشگاه اهل فلسفه توصیف کرد که فعالیت علمی و پژوهشی متعددی در آن شکل می گیرد.
محمد باقر خراسانی مدیر اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی نیز ضمن بیان اهداف و وظایف مجمع عالی به ساختار شعب اشاره و توضیحات بیشتری در خصوص فعالیت ها ارائه نمود.
در ادامه این جلسه جمعی از اساتید حاضر به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
بر اساس تصمیم شورای اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی شعبه شیراز، به زودی گروه های علمی تعریف که اعضای شعبه بر اساس تخصص و علاقمندی خود فعالیت در گروه های علمی را شروع خواهند کرد، همچنین مقرر شد برنامه های شعبه برای نیم دوم سال ۹۶ طراحی و تدوین شود و جهت بررسی و تایید نهایی به دفتر مرکزی مجمع عالی حکمت اسلامی ارسال گردد.
آیت الله دکتر احمد بهشتی مدیریت شعبه شیراز را بر عهده دارند و حضرات آقایان دکتر بهشتی، ملک حسینی، کلانتری، دژکام، دکتر کاکایی، شریفانی و دکتر محمد باقر عباسی اعضای شورای اجرایی شعبه شیراز می باشند.

همچنین ببینید

شماره ۴۳ تا ۴۵ خبرنامه حکمت اسلامی ویژه مهرماه تا اسفند ماه سال ۱۳۹۵ منتشر شد

شماره ۴۳ تا ۴۵ خبرنامه حکمت اسلامی ویژه مهرماه تا اسفند ماه سال ۱۳۹۵ منتشر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *